CB Radio Chat FAQ

Najczęściej zadawane pytania


  Ustaw swój nick. Upewnij się, że masz aktywne połączenie z Internetem (wifi lub przez sieć komórkową). Poczekaj chwilę aż aplikacja nawiąże połączenie z serwerem. Naciśnij i trzymaj niebieski przycisk, aby nagrać wiadomość. Puść niebieski przycisk, aby zakończyć nagrywanie i wysłać wiadomość. Poczekaj chwilę na odpowiedź aż Twoja wiadomość dotrze do odbiorców i ktoś wyśle odpowiedź.

  Aby nie słyszeć danego użytkownika użyj przycisku Zablokuj (czerwony X).

  W lewym dolnym rogu wyświetla się liczba użytkowników będących w zasięgu na danym kanale. Klikając pojawa się lista z nickami użytkowników.

  Wejdź do MENU, aby zobaczyć więcej opcji, np. zmienić język lub numer kanału lub zmniejszyć zasięg.
  Aplikacja zużywa średnio 10 MB/h (megabajtów na godzinę) transferu internetowego. Do sprawnego korzystania z aplikacji konieczna jest minimalna prędkość 6 KB/s (kilobajtów na sekundę).
  Przejdź na pusty kanał, w MENU włącz tryb echo. Nagraj i wyślij wiadomość. Poczekaj chwilę na odsłuchanie wiadomości. Przy zwykłym korzystaniu wyłącz tryb echo, ponieważ wydłuża on Twoją kolejkę wiadomości do odsłuchania.
  Wysyłanie Twojej wiadomości następuje zaraz po jej nagraniu. Po wysłaniu jest umieszczona w kolejce wraz z innymi wiadomościami do odsłuchania na danym kanale i języku. Reszta użytkowników może ją odsłuchać po wysłuchaniu wcześniejszych wiadomości z kolejki. Po nagraniu odpowiedzi przez innego użytkownika jest ona tak samo wysyłana i umieszczana na końcu kolejki wiadomości. Zanim odsłuchasz odpowiedź możliwe, że beżiesz też musieć wysłuchać wcześniejszych wiadomości z kolejki.

  Aby odsłuchać gdzie w kolejce jest umieszczona Twoja wiadomość włącz tryb echo. Pamiętaj jednak, że odsłuchiwanie swoich wiadomości zwiększa opóźnienie z jakim Ty słyszysz wiadomości od innych.
  Zwykła wersja jest bezpłatna. Aplikacja korzysta z Internetu (średnio 10 MB na godzinę). Jeśli łączysz się z Internetem przez sieć komórkową sprawdź opłatę za transfer danych u swojego operatora.
  Aby poznać szczegóły wersji PRO wejdź do MENU i naciśnij przycisk Aktywuj wersję PRO.
  Sprawdź czy masz aktywne połączenie z Internetem. Otwórz stronę w przeglądarce internetowej i ją odśwież.

  Aby pojawił się niebieski przycisk i można było nagrać wiadomość kolejka wiadomości do odsłuchania musi być krótka (kilkanaście sekund). W celu zmniejszenia kolejki możesz pominąć wiadomości, których nie chcesz słyszeć używając przycisku POMIŃ.
  Sprawdź najpierw czy Twoje wiadomości są poprawnie wysyłane na serwer (patrz pytanie "Jak sprawdzić jak mnie słychać?"). Jeśli tutaj wszystko jest w porządku to możliwe, że po prostu jesteś na pustym kanale, albo z jakiegoś powodu inni Cię zablokowali i nie chcą Cię słuchać.
  W przypadku niektórych słuchawek wciśnięcie przycisku na słuchawkach blokuje mikrofon i uniemożliwia nagrywanie. W takim przypadku w MENU zmień tryb przycisku nagrywania na "Kliknij aby rozpocząć/skończyć". Pierwsze naciśnięcie rozpocznie nagrywanie, a kolejne kończy.
  Upewnij się, że słuchawka jest sparowana z Twoim urządzeniem. Aby korzystać ze słuchawek Bluetooth włącz opcję Słuchawki Bluetooth w MENU w drugiej zakładce. Wyłącz tą opcję aby używać CB Radio Chat bez słuchawek Bluetooth.

  Mimo wszystko nie zawsze mikrofon w słuchawkach Bluetooth współpracuję z aplikacją CB Radio Chat. Zależy to od producenta urządzenia, wersji systemu Android.
  Aby korzystać ze słuchawek Bluetooth włącz opcję Słuchawki Bluetooth w MENU w drugiej zakładce. Wyłącz tą opcję aby używać CB Radio Chat bez słuchawek Bluetooth.

  Główny przycisk w słuchawce Bluetooth służy tylko do odbierania rozmów telefonicznych. Nie ma możliwości zmiany jego funkcji, aby włączał nagrywanie w CB Radio Chat. W słuchawce Bluetooth do sterowania multimediami (z profilem A2DP) można do tego celu korzystać z przycisku PLAY/PAUSE.